edycja 2021

W 2018 roku postanowiliśmy połączyć tę pasję z chęcią pomagania i tak narodziła się akcja charytatywna, dzięki której od 3 lat wspieramy dzieci, podopiecznych Fundacji Bread of Life. Rok 2020 pokrzyżował nasze plany, ale w 2021 wracamy ze zdwojoną siłą i chęcią pomocy!!! 

Tym razem trasa wynosiła 1700 km, a prowadziła od Elbląga do Kalisza.

Przedstawiamy Julię i jej rodzinę zamieszkałych w Skalmierzycach. Od pierwszych minut w domu dało się wyczuć ogromne wsparcie i zaangażowanie w naszą akcję. Nerwiakowłókniakowatość recklinghausena nf2 to choroba z którą zmaga się Julia. Jest to niezłośliwy nowotwór, który zaatakował mózg oraz inne części układu nerwowego. Nasza bohaterka przeszła szereg operacji. Po jednej z nich doszło niestety do paraliżu lewej strony twarzy oraz utrata słuchu w lewym uchu. Po licznych pobytach w szpitalu Julia nadal wymaga cyklicznej diagnostyki oraz systematycznej rehabilitacji.

Dwaj bohaterowie naszej tegorocznej akcji. Dawid i Bolek, otoczeni troską i miłością wspaniałych rodziców potrzebują codziennej rehabilitacji i opieki medycznej. Dawid cierpi na encefalopatię z niedorozwojem mózgowia, epilepsję, autyzm dziecięcy, a przy tym wszystkim niedosłyszy i niedowidzi. Natomiast Bolek zmaga się z rozszczepem podniebienia oraz wadą serca.